Expanze do zahraničí a její benefity

Expanze do zahraničí je velký krok. Podíl přeshraničního obchodu se však pomalu zvyšuje. V roce 2018 to bylo 22,8%, v roce 2019 to bylo 23,55% a nyní předpokládáme růst na 26%. Byla by škoda nevyužít situaci, nemyslíte?

V tomto článku se podíváme na benefity, které s sebou nese expanze do zahraničí.

Expanze do zahraničí má vliv na výši příjmů

Po expanzi získáte přístup k mnohem větší základně zákazníků. Pokud je Váš produkt nebo služba úspěšná a nasytili jste svými produkty / službami domácí trh, můžete zvýšit své příjmy na dalších trzích. Globalizace může být přesně to, co Vaše společnost potřebuje. Zvýšíte příjmy a zároveň získáte možnost rozšířit si obzory.

Schopnost pomáhat většímu počtu zákazníků

Řešení, která Vaše firma nabízí, mají nepochybně potenciál pomoci zákazníkům vylepšit jejich životní úroveň. Pokud budete o svém podnikání přemýšlet v globální rovině, můžete pomoci exponenciálně většímu počtu lidí najít odpovědi na otázky nebo výzvy, které Vaše společnost pomáhá řešit.

Možnost diverzifikace

Neomezujte se pouze na domácí trh. Tím byste omezovali i potenciální zisk. Hlavní nevýhodou společností, které působí pouze v jedné zemi, jsou změny na daném trhu. Mezinárodní podnikání přináší možnost diverzifikace. Získáte tak vyšší, ale i stabilnější příjmy. Pokud váš domácí trh zpomaluje, podnikání na více trzích může pomoci zmírnit negativní dopad. Zahraniční trhy Vás podrží.

Expanze do zahraničí a konkurenční výhody

Expandujte dříve, než to udělají Vaši konkurenti. Expanze do zahraničí vám umožní dostat se z nasyceného trhu. Zároveň Vám poskytne přístup k novým zákazníkům. Případná konkurence bude mít vstup na trh těžší.

Zlepšení reputace

Jedním z důvodů, proč podniky expandují, je schopnost poskytovat spolehlivé služby mezinárodním klientům. Není to snadný cíl. Expanze s sebou nese mnoho výhod. Například fakt, že potenciální obchodní partneři si budou o vaší společnosti myslet jen to nejlepší. Jste přeci mezinárodní společnost, ne?

Snížení nákladů

Expanze do nové země umožňuje zredukovat provozní náklady. Mnoho společností došlo k závěru, že je výhodné přesunout část svých výrobních operací. Jiné trhy totiž nabízejí nižší mzdové a výrobní náklady.

Přečtěte si také článek na téma spolupráce s marketingovou agenturou.

Podíl elektronického obchodu na maloobchodním trhu ve střední a východní Evropě v roce 2020 podle zemí

https://www.statista.com/statistics/1167300/e-commerce-share-in-cee-by-country/

Se zkušeným týmem Almao se expanze bát nemusíte. Máme dlouholeté zkušenosti v E-commerce marketingu. Známe rozhodovací procesy zákazníků Polska, Slovenska, Česka, Rumunska a Maďarska. Díky tomu jsme schopni zajistit nejlepší možné podmínky pro vstup Vašeho podniku do nové země. Přesvědčte se sami!